Loading...

CAM ÜRETİM

Duş odalarınızı süsleyen, en önemli aksesuar kuşkusuz duşkabinlerinizdir. Peki duşakabinde kaliteyi ve şıklığı nasıl yakalarsınız? Bevel’in bu soruya cevabı ‘cam’dır. Bevel duşakabinlerinizde kullanılan camlarda size alternatifler sunarken, ayrıca sağlıklı ve dayanıklı-sağlam cam portföyü ile hizmet veriyor. Zevkinize ve gözünüze hitap eden duşakabinler tasarlarken kullandığımız camların kalitesinden de ödün vermiyoruz. Bevel’in kullandığı camlar Şişecam’ın patentli ürünüdür. Kalitenin yanı sıra duş kabinlerinizin camlarında istediğiniz renkleri, modelleri alternatifleri sizlere sunuyoruz. Duşakabinlerinizin modelini özelleştirirken duş kabininizin camlarını da Bevel kalitesi ile özelleştirebilirsiniz.

TEMPERLİ CAM

Bugün duşakabinlerde temizlik ve sağlık açısından en doğru karar cam kullanımıdır. Peki cam özellikleri hakkında neler biliyoruz? Bevel sizlere duşakabin camlarında seçenekler sunmaktadır. Banyo odalarının vazgeçilmezi olan duşakabinlerinizde Bevel temperli cam kullanmaktadır. Peki temperli cam nedir? Günlük hayatta kullandığımız camlar hassas olup her an kırılma ve kırılma durumunda bizlere zarar verme potansiyeline sahiptir. Dolayısıyla temperli camlar günlük hayatta kullanılan camların aksine; kırılma, çatlama ve erime durumu karşısında dayanıklılık göstermesi için cama ısıl işlem uygulanarak elde edilmektedir. Temper, dökümü yapılmış olan cama 600-700 santigrat ısı verilip daha sonra hava ile ani soğutma yapılarak elde edilir. Bu sayede oldukça dayanıklı, kalın cam elde edilirken; camın patlama durumunda yaralanma en düşük seviyeye çekilir. Bu süreçte cam fırınlanarak iç gerilim azaltılır ve azalan gerilim camın tamamına yayılır. Stres seviyesi azaltılmış cam kırılma-patlama durumunda kişiye zarar verecek sekilde sivri uçlu parçalar olarak değil de tuzla buz olarak dökülür. Bu nedenle temperli cam halk arasında kırılmaz cam ve güvenli cam olarak kabul edilir.

Temperli camlar standart camlara oranla beş kat daha sağlamdır. Güvenli camlar olarak adlandırılan bu camlar hayatımızın birçok alanında – araba, fırın, cam kapı-mobilyalarda, buz dolaplarında, bina dışı camlarında vs.- kullanılmaktadır.

Bevel kalitesi ile üretilen temperli camlar normal camlara oranla çok daha dayanıklı olması nedeni ile sizlere çok cazip geleceği kuşkusuz bir gerçektir. Ayrıca kırılma durumunda da tehlike durumunu en aza indirme nedeni ile tam bir tercih nedenidir.

LAMİNE CAM

Duşa kabinlerinizdeki camların hiçbir şekilde patlamasını, kırılmasını, dökülmesini istemiyor musunuz? O zaman Bevel’in lamine camlarını tercih edebilirsiniz. Peki lamine cam nedir? Normal standart camlardan farklı olarak lamine camlar, minimum iki cam plakasından oluşmaktadır. Ayrıca bu iki cam plakasının arasına polivinil butiral (PVB) yerleştirilerek üretilir. Tüm tabakalar ısı ve basınç altında preslerenerek lamine cam haline getirilir. Lamine camlar tıpkı temperli camlar gibi güvenilir olmakla beraber kırılma-çatlama durumunda hiçbir şekilde dağılma yapmaz. Dolayısıyla lamine camda çatlama olduğu durumlarda cam bütün olarak dururken tehlike oluşturmadığı için kullanılmaya da devam edilebilir. Ses ve gürültü konusunda yalıtıcı özeliğe sahip olan lamine camlar güvenlik açısından sağlam ve dayanıklı olmasının yanı sıra farklı tabakalardan oluşmasına rağmen ısı ve basınç ile birleştirilme işleminden sonra tek bir cam olarak şık ve estetik bir görünüme de sahiptir.

Lamine camların renkleri de füme, bronz seçenekleri ile bulunduğu ortama uyum sağlama potansiyeline sahiptir. Sahip olduğu bu özellikleri ile aynı zamanda geniş bir kullanım alanına hitap eder. Lamine camlar yüksek güvenlik garanti ettiği için AVM vitrinlerinde, hastanelerde, otellerde vs. her yerde kullanılmaktadır. 

NEVRÜLLÜ CAM

Duş kabinlerinizde kullanabileceğiniz kaliteli ve eşsiz bir görüntü için Bevel’in alternatif cam modeli nevrüllü camdır. Dayanıklılığı ve kalitesinin yanı sıra estetik ve minimalist kristal parlayan berrak görünü ve tasarımı ile tamamen sizin tarzınıza hitap etmektedir. Ayrıca camda kullanılan desen ile gizlilik koruması oluşturulmuş olup diğer tarafın net bir şekilde görülmesi engellenir. Nevrüllü cam modelinde istediğiniz rengi kullanma imkanının yanı sıra isteğe bağlı olarak çoktan seçmeli bir tasarın portföyü de mevcuttur.

ALÜMİNYUM PROFİL

Alüminyum profiller, duşakabin sistemlerinde çok sık kullanılan bir araçtır. Bu profillerin kullanılma nedeninin ilki su sızıntısını engellemektir. Bevel size duşakabin hizmeti verirken sağlam ve esnek bir malzeme olan alüminyumu da kullanmaktadır. Duşakabinlerinizde alüminyum profillerin kullanılmasının en büyük etkeni malzemenin hafif ve dış etkiler karşısında dayanıklılığa sahip olmasıdır. Bevel alüminyum profili nerede kullanıyor? Duşakabinlerinizin raylı kabin sistemlerinin yanı sıra su alan yapıların kapatılmasında da kullanıyor. Ayrıca alüminyum kolay işlenme özelliği nedeniyle farklı modeller elde etmemizi sağlamaktadır. Üstelik bu profiller gayet sağlıklı bir maddedir ve banyolarınızın nefes almasını sağlayarak ferah bir ortamın oluşmasına yardım eder.

Görüntü olarak ele aldığımızda alüminyum profillerin kalınlıkları 2mmdir. Bu kalınlık duş alanlarınızdaki suyun dışarı çıkmasını engellemek için yeterlidir. Ayrıca Bevel profili sabitlemek ve sızdırmazlığı sağlamak için silikon çekerek monte etmektedir.

Bevel kalitesi ile size sunduğu alüminyumların en sert darbelere karşı dayanıklı olma özelliği yanında profillerinizde farklı renk seçeneklerini de tercih etme imkânınız vardır.

ÇELİK PROFİL

Bevel’in duşakabinleriniz için sunduğu bir diğer alternatif çelik profillerdir. Çelik profiller paslanmaz çelik olarak da adlandırılır. Paslanmaz çelik profil oldukça dayanıklı olmalarının yanı sıra yüksek basınç değerlerinde de özelliklerini koruyarak müşterilerinin memnuniyetini sağlamaktadır. Bevel paslanmaz çelik malzemesini kutu profil, duşakabin iskeleti-çerçevesi, lama sistem olarak birçok alanda kullanmaktadır. Kullandığımız 316 paslanmaz çelik suya karşı dayanıklılık göstermesi ve paslanma gibi bir sorun teşkil etmemesi nedeni ile duşakabin alanlarında tercih nedenidir. Ayrıca çelik malzemesi temizlenmesi kolay olan ve paslanmaya karşı özel olarak koruma niteliğine sahip olmasıyla birlikte Bevel kalitesiyle sizlere hizmet veriyoruz. Uzun ömürlü kullanıma sahip ve ömür boyu parlak, ezilme bükülme gibi durumlar karşısında oldukça dayanıklı olan bu malzemeyi duşakabinlerinizde kullanarak sizlere daha iyi hizmet sunuyoruz. Eğer duşakabininizde sıradanlıktan kurtulmak ve ömürlük kullanıma sahip olmak, ilk günkü yeniliği ve temizliğiyle paslanmaz bir duşakabin istiyorsanız o zaman Bevel’de çelik profili tercih etmelisiniz.

PİRİNÇ İŞLEME

Pirinç malzemesi çok eski tarihlerde üretilmeye başlanan dayanıklı ve parlak bir malzemedir. Günümüzde kullanım alanlarından bir tanesi de duşakabin aksesuarlarıdır. Bevel sizlere en iyi kalitede duşakabin sunarken aksesuarlarınızın kalitesine de önem vermektedir. Pirinçten oluşan malzemeler mukavemet ve dayanıklılık özelliklerine sahiptir ve aşındırıcı ortamlarda kullanıldığında bile aşınma karşısında dayanıklıdır. Aynı zamanda pirinç, korozyon oluşmasına karşı dayanıklıdır. Bu, suya veya başka kimyasal maddelere maruz kalması gereken uygulamalar için ideal bir seçimdir.

Pirinç, bakıra çinko katılarak elde edilen sarı renkteki alaşımların genel adıdır, aynı zamanda pirinçte; kalay, kurşun, nikel, mangan, demir, alüminyum, arsenik, antimon ve fosfor da vardır. İçinde barındırdığı malzemeler nedeni ile pirinç uzun ömürlüdür. Görünüm açısından pirinç göze hitap eden kalitesini saklamayan özellikte olduğu için duşakabininizdeki şıklığı yakalamak için ideal bir maddedir. Tüm bu özellikleri nedeniyle pirinç malzemeler endüstriyel uygulamalarda sıklıkla kullanılır ve çok sayıda faydalı özelliğe sahiptir. Bevel olarak sizlere kalitesinden ödün vermediğimiz pirinç malzemelerimizle hizmet vermekteyiz.

RENK KAPLAMA

Duş odalarınızda sizi yansıtan ve tarzınız olan renkleri mi görmek istiyorsunuz? O zaman doğru adres Bevel. Birden çok renk seçenekleriyle size en kaliteli renklerdeki duşakabinleri sunuyoruz. Duşakabin profilleri ve aksesuarlarında renkleri nasıl elde ediyoruz? Çeşitli renkleri elde ederken, renklerin dayanıklılığını ve performansını arttırmak için PVD (Fiziksel Buhar Biriktirme) yöntemi ile kaplamalar yapılmaktadır. PVD kaplamalar, metalin buhar haline dönüştürülmesi ve aynı anda bir reaksiyon gazının eklenmesiyle yüksek vakumda oluşturulur. Farklı sıcaklıklar kullanarak (200-500°C’ye kadar) 2-8 µm katman kalınlıkları oluşturabiliriz.
Ark işlemi teknolojisi, sertlik kaybı, bozulma veya ana malzemenin mikro yapısında değişiklik olmadan mükemmel yapışma mukavemeti elde etmek için kullanılır. Bevel sizlere geniş isteğe özel renk portföyüyle uzun yıllar hiçbir şekilde sorun yaşamayacağınız, boya akması vs. sorunu yaşamayacağınız titanyum kaplamalarıyla hizmet vermektedir. Aksesuarlarınızdaki rengi sağlarken sağlığınızı da göz ardı etmeden zararsız madde kullanımına özen gösteriyoruz.

NEDEN DUŞ CONTASI TAKMALISINIZ?

Duş contaları PVC yapısından dolayı %100 su geçirmezdir. Nem veya temizlik maddeleriyle reaksiyona girmeyen güçlü ve dayanıklı bir plastiktir. Küf, mantar, UV ışınları ve neme karşı dayanıklıdır.
Duş kabininin düzgün çalışması için contanın takılması gerekir. Eksiklikleri, küf nedeniyle duşta ve tüm banyoda kalıcı hasara yol açabilir.
Duş contaları düzenli olarak kontrol edilmelidir. Uzun yıllar kullanılan contaların mutlaka kontrol edilmesi, çok yıpranmış ise yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir.

MANYETİK CONTA

Bevel ürün yelpazesinde 5 tipte birkaç düzine conta bulunmaktadır. Düz contalar dikdörtgen veya kare kabinlerin yalıtımı için idealdir. Şekillerini korurlar, dolayısıyla hiçbir şekilde bükülmezler.
Yarım daire/kavisli/yarım daire contalar zaten uygun şekilde şekillendirilmiş ve duş kabininin açısına uyarlanmıştır.
Manyetik contalar özellikle kabin kapıları için yapılmıştır. Bu evrensel olarak uygulanan contalar, kapının düzgün kapanmasını sağlayan 24N/cm'lik bir kuvvete sahip bir mıknatısla donatılmıştır. Mıknatısların gücü kolay açılabilmesi için yeterlidir.